پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
3666
-
الف
+

مستند «به کجا می‌رویم؟» به جشنواره گرین ویژن راه یافت

مستند «به کجا می‌رویم؟» با موضوع محیط زیست به جشنواره جهانی گرین ویژن روسیه راه یافت.

فیلم مستند «به کجا می‌رویم؟» با موضوع محیط زیست به جشنواره جهانی گرین ویژن روسیه راه یافت.

به گزارش آی‌فیلم، فیلم مستند «به کجا می‌رویم؟» با نویسندگی و کارگردانی رضا مجلسی که به مشکل پسماند و تبعات زیست محیطی ناشی از آن می‌پردازد، پس از کسب موفقیت در جشنواره فیلم سبز چین، به جشنواره محیط‌ زیستی گرین ویژن (Green Vision) روسیه راه یافته است.

این فیلم مستند توانسته وارد بخش رقابتی بیست‌ودومین دوره جشنواره فیلم محیط زیستی گرین ویژن شود که از روز بیست‌ویکم نوامبر آغاز شده و تا روز بیست‌وچهارم این ماه در شهر سن‌پترزبورگ ادامه خواهد داشت.

کمیته روسی «استفاده از طبیعت، حفاظت از محیط زیست و امنیت اکولوژیکی» هر سال این جشنواره را برگزار می‌کند و شهر سن‌پترزبورگ روسیه نخستین شهری بود که در سال ۱۹۹۶ میزبان یک جشنواره فیلم محیط زیستی شد.

در اواسط ماه مهر فیلم «به کجا می‌رویم؟» موفق به کسب جایزه نقره بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره مقابله با تغییرات اقلیمی چین (HCCFF) شد که شامل جایزه‌ای نقدی ۱۲۰۰ دلاری هم بود.

این فیلم مستند تاکنون در جشنواره های ایندیوایز میامی آمریکا، جشنواره صداهایی از آب بنگلور هند، جشنواره فیلم های توریستی لتونی، جشنواره فیلم  کوارازاته مراکش، جشنواره فیلم سبز ایران، جشنواره «سینماحقیقت» انتخاب شده و ۲ جایزه دیپلم افتخار از جشنواره بین المللی فیلم رشد (۱۳۹۵) و بهترین پژوهش فیلم از جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ۱۳۹۶ (در بخش اساتید) را دریافت کرده است.

لازم به ذکر است، فیلم مستند «به کجا می رویم؟» به بخش مسابقه جشنواره مستند ساردینیا (زندگی پس از نفت) ایتالیا که از ۲۲ تا ۲۴ سپتامبر برگزار می شود، نیز راه یافته است.

م ه / س م

نظر شما
ارسال نظر